Nowość w ofercie Sage E-Audytor

Sage e-Audytor to internetowa platforma umożliwiająca bezpieczne weryfikowanie poprawności danych wygenerowanych w plikach JPK. Rozwiązanie dedykowane jest wszystkim przedsiębiorstwom na polskim rynku  bez względu na rodzaj stosowanego oprogramowania, wielkość firmy czy branżę. 
 
Pierwszy kwartał doświadczeń z JPK pokazuje, że proces jest skomplikowany:
 
 
 
 
E-Audytor łączy w sobie trzy najważniejsze funkcjonalności:
 
  • przetwarza wygenerowany w postaci .xml plik JPK w postać czytelną dla użytkownika
  • weryfikuje poprawność informacji zawartych w piku JPK, identyfikuje błędy oraz obszary ryzyka podatkowego
  • prezentuje w postaci wykresów szczegółowe informacje na temat kondycji firmy na podstawie wygenerowanego pliku JPK

 

Schemat z aktualnymi (po zmianie przepisów z 13 maja) obowiązkami raportowymi JPK.

 

Jak sprawdzić poprawność pliku JPK przed wysłaniem do US?

Sage e-Audytor umożliwia nie tylko odczytanie i zrozumienie wygenerowanego pliku JPK, ale także zidentyfikowanie pomyłek, błędów oraz obszarów ryzyka podatkowego. „Generowanie JPK to jedynie pierwszy  krok tego, co modelowy system powinien móc oferować użytkownikom. Pamiętajmy, że za dostarczenie nieprawidłowego JPK  podatnicy ponoszą ryzyko sankcji. Istotne jest to, by przed przekazaniem JPK fiskusowi móc dokonać weryfikacji poprawności struktur i zawartych w nich danych.” - podkreśla Marcin Sidelnik, dyrektor w dziale prawno-podatkowym PwC. 
Platforma Sage e-Audytor waliduje dane oraz testuje poprawność merytoryczną wygenerowanych informacji. Sage odpowiada za część technologiczną rozwiązania, PwC zaś za poprawność merytoryczną testów weryfikujących jakość i spójność danych odczytanych z poszczególnych plików JPK.
 
Usługa Sage e-Audytor powstała na bazie platformy przetestowanej i sprawdzonej wcześniej w Portugalii, gdzie obowiązek przekazywania danych JPK istnieje od 2008 roku. Przedsiębiorcy korzystający z platformy będą mogli w dowolnym momencie w bezpieczny sposób sprawdzić poprawność JPK, a dodatkowo na specjalnych warunkach zakupić usługi  pogłębionej analizy ryzyka podatkowego oferowane przez PwC.