Zweryfikuj status NIP przed wysyłką JPK

 

Odpowiedzialność za zapobieganie wyłudzeniom VAT spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmy muszą potrafić wykazać, że wszystkie transakcje się prowadzone prawidłowo. Przed urzędem skarbowym musimy wykazać, że nie tylko jednostkowa transakcja została przez nas zweryfikowana, ale że w firmie istnieje procedura, która umożliwia nam taką weryfikacje.

 

Zweryfikuj NIP-y przed wysyłką JPK

 

Procedura ma za zadanie uchronić nas przed odliczeniem podatku VAT od faktury podatnika, który nie jest czynnym podatnikiem VAT. Daje ona możliwość seryjnego sprawdzania wszystkich numerów NIP odczytanych automatycznie 
z załadowanego pliku JPK_VAT. Nowa funkcjonalność w pełni automatyzuje hurtową weryfikację czynnych podatników VAT w programach Sage Symfonia.

Przed wysyłką pliku JPK wszyscy kontrahenci wykazani w pliku zostają zweryfikowani, a uzyskany raport jest dowodem dla urzędu, że dokonaliśmy wszelkich czynności w sprawdzaniu od kogo przyjmujemy faktury VAT i czy podatnik nie został wykreślony z rejestru. Sprawdzenie statusu podatkowego kontrahenta ma dla podatników ogromne znaczenie. Od ustalenia tego statusu zależy bowiem sposób opodatkowania danej  czynności bądź też możliwość skorzystania z przysługujących podatnikowi ustawowych praw, w tym możliwość odliczenia podatku VAT od zakupów.

 

Procedura działa z Sage Symfonia Finanse i Księgowość 2.0, Mała Księgowość 2.0 oraz Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość 2017 i wyższe.