Skip to main content

Szanowni Państwo,

W odniesieniu do pisma z 29 maja 2019 roku pragniemy przypominamy naszym Klientom i Partnerom biznesowym, iż przesuwana data zakończenia wsparcia systemów Windows 7.0, 8.0 oraz 8.1, systemów serwerowych Windows 2012/2012r2 oraz SQL Server 2012 i 2014 w oprogramowaniu Sage zostaje utrzymana i jest nią 30.06 2020 r.

Dla naszych użytkowników oprogramowania Sage oznacza to, że z dniem 30 czerwca 2020r. Sage, przestaje testować, udzielać porad oraz rozwiązywać problemy wynikające z działania naszych aplikacji na wymienionych systemach operacyjnych oraz silnikach bazodanowych, które nie są przez Sage dalej wspierane. Decyzja ta jest podyktowana zakończeniem wsparcia podstawowego przez firmę Microsoft a utrzymaniem przez nią jedynie wsparcia dodatkowego dla większości z tych systemów. Oznacza to mi.in brak wsparcia gwarancyjnego, usuwanie i wydawanie poprawek błędów niezwiązanych z bezpieczeństwem, oraz brak wprowadzenie nowych funkcji, co znacząco obniża możliwości Sage w zakresie utrzymania swych produktów i ich rozwoju. Korzystanie ze starej technologii uniemożliwia nam użycie nowych komponentów do wytwarzania oprogramowania i spowalnia proces wprowadzania aktualizacji prawnych lub/i funkcjonalnych w systemach. Konieczność weryfikacji i testowania wprowadzonych zmian na wersjach oprogramowania i różnych systemach operacyjnych, które nie są wspierane przez ich producentów utrudnia lub wręcz uniemożliwia szybkie dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się oczekiwań i potrzeb naszych użytkowników oraz zmian prawnych. Dlatego też z wersją 2020 programów Sage pojawią się takie nowe funkcjonalności, jak np. nowe wymiary w Business Inteligence, których prawidłowe działanie będzie wymagało posiadania minimalnych wymagań sprzętowy w postaci m.in SQL Serwera 2016. Wsparcie dodatkowe, które firma Microsoft świadczy do 2023 r. oznacza dla Sage nie tylko dodatkowe koszty ale także realizacje w późniejszych terminach różnego rodzaju suportów, czego nie chcemy. Musimy zaznaczyć, ze z dniem 1 stycznia 2020 firma Microsoft zakończyła wsparcie dodatkowe dla systemu Windows 7. W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie decyzje po tej dacie podejmie właściciel systemu w zakresie jego dalszego wykorzystywania przez Klientów i jak one wpłyną na działanie aplikacji Sage.

Podsumowując, data zakończenia wsparcia systemów Windows 7.0, 8.0 oraz 8.1, systemów serwerowych Windows 2012/2012r2 oraz SQL Server 2012 i 2014 w oprogramowaniu Sage zostaje utrzymana i jest nią 30.06 2020 r.

Z poważaniem,

Zespół Sage

 

Drodzy Klienci, jeżeli chcecie zasięgnąć więcej informacji, zachęcamy do kontaktu.

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link