ArtykułyWpisy

Oświadczenie

By 7 maja, 2020 28 lipca, 2020 No Comments

Szanowni Państwo,

W odniesieniu do pisma z 29 maja 2019 roku pragniemy przypominamy naszym Klientom i Partnerom biznesowym, iż przesuwana data zakończenia wsparcia systemów Windows 7.0, 8.0 oraz 8.1, systemów serwerowych Windows 2012/2012r2 oraz SQL Server 2012 i 2014 w oprogramowaniu Sage zostaje utrzymana i jest nią 30.06 2020 r.

Dla naszych użytkowników oprogramowania Sage oznacza to, że z dniem 30 czerwca 2020r. Sage, przestaje testować, udzielać porad oraz rozwiązywać problemy wynikające z działania naszych aplikacji na wymienionych systemach operacyjnych oraz silnikach bazodanowych, które nie są przez Sage dalej wspierane. Decyzja ta jest podyktowana zakończeniem wsparcia podstawowego przez firmę Microsoft a utrzymaniem przez nią jedynie wsparcia dodatkowego dla większości z tych systemów. Oznacza to mi.in brak wsparcia gwarancyjnego, usuwanie i wydawanie poprawek błędów niezwiązanych z bezpieczeństwem, oraz brak wprowadzenie nowych funkcji, co znacząco obniża możliwości Sage w zakresie utrzymania swych produktów i ich rozwoju. Korzystanie ze starej technologii uniemożliwia nam użycie nowych komponentów do wytwarzania oprogramowania i spowalnia proces wprowadzania aktualizacji prawnych lub/i funkcjonalnych w systemach. Konieczność weryfikacji i testowania wprowadzonych zmian na wersjach oprogramowania i różnych systemach operacyjnych, które nie są wspierane przez ich producentów utrudnia lub wręcz uniemożliwia szybkie dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się oczekiwań i potrzeb naszych użytkowników oraz zmian prawnych. Dlatego też z wersją 2020 programów Sage pojawią się takie nowe funkcjonalności, jak np. nowe wymiary w Business Inteligence, których prawidłowe działanie będzie wymagało posiadania minimalnych wymagań sprzętowy w postaci m.in SQL Serwera 2016. Wsparcie dodatkowe, które firma Microsoft świadczy do 2023 r. oznacza dla Sage nie tylko dodatkowe koszty ale także realizacje w późniejszych terminach różnego rodzaju suportów, czego nie chcemy. Musimy zaznaczyć, ze z dniem 1 stycznia 2020 firma Microsoft zakończyła wsparcie dodatkowe dla systemu Windows 7. W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie decyzje po tej dacie podejmie właściciel systemu w zakresie jego dalszego wykorzystywania przez Klientów i jak one wpłyną na działanie aplikacji Sage.

Podsumowując, data zakończenia wsparcia systemów Windows 7.0, 8.0 oraz 8.1, systemów serwerowych Windows 2012/2012r2 oraz SQL Server 2012 i 2014 w oprogramowaniu Sage zostaje utrzymana i jest nią 30.06 2020 r.

Z poważaniem,

Zespół Sage

 

Drodzy Klienci, jeżeli chcecie zasięgnąć więcej informacji, zachęcamy do kontaktu.

Praktyczny poradnik dla MŚP
- e-faktura

Aby otrzymać raport, podaj swój e-mail
Poproszę o raport
close-link

  • Poznasz ciekawe case study z wdrożeń w firmach takich jak Twoja
  • Dowiesz się jako pierwszy o promocjach przygotowanych dla nowych i obecnych Klientów
  • Otrzymasz dokładne informacje o aktualnych wersjach  programów Sage Symfonia i enova365
ZAPISZ SIĘ
close-link
✉ NEWSLETTER

Sage PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe 

Aby zobaczyć webinar, podaj swój e-mail
Poproszę o nagranie
close-link