Skip to main content
Blog

Zautomatyzuj proces budżetowania

Planowanie budżetu to zadanie kluczowe dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jego ewidencja umożliwia realizowanie pełnego potencjału firmy, ale również chroni finansową płynność. Budżetowanie to proces planowania, tworzenia i zatwierdzania budżetu, a w późniejszym etapie jego kontroli. Ma znaczenie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bez niego wyróżnienie przewodniej koncepcji rozwoju przedsiębiorstwa, która sprawia, że pracownicy realizują wspólną wizję.

 

Budżet może być planowany w ujęciu wyłącznie wartościowym (kwota kosztów i przychodów), w ujęciu ilościowo-wartościowym (dodatkowe planowanie np. zapotrzebowania na materiały) lub w modelu mieszanym – część pozycji będzie miała planowane wyłącznie wartości, a część wartości i ilości. Największą bolączką jest analiza wielu zmiennych i czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Należą do nich m.in. koszty realizowanych zadań, nakłady inwestycyjne, wydatki na eksploatacje, przychody oraz wydatki, np. na działania marketingowe itp. Budżetowaniu często towarzyszy definiowanie krótko, średnio i długookresowych celów organizacji. Sam proces najczęściej w przedsiębiorstwach rozpoczyna się od trzeciego kwartału poprzedniego roku.

Nowoczesne systemy ERP, które mają za zadanie usprawnić prace biznesu, umożliwiają przygotowanie planu budżetu.

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, przygotowanie kompletnego planu finansowego wydaje się być czasochłonnym i czasem skomplikowanym zadaniem.

Moduł „PROJEKTY” w oprogramowaniu enova365 zawiera w sobie kompletne funkcjonalności związane z zaplanowaniem takiego przedsięwzięcia:

  • kreacja zaplanowanego budżetu zgodnie z przewodnią koncepcją, jego ewidencja, edycja, dodawanie zmiennych, takich jak koszty oraz przychody,
  • dodawanie załączników do zaplanowanych projektów, co wpływa na przejrzystość budżetu projektu,
  • automatyzacja procesu budżetowania dzięki wykorzystywaniu schematów podziałowych.

To tylko niektóre usprawnienia systemu enova365 wykorzystywane przez członków zarządu, księgowych, ale również wszystkich pracowników zaangażowanych w jego egzekwowanie.

Więcej informacji zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

 

  

Team Wercom
czerwiec 2021 r.

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link