Skip to main content
ArtykułyWpisy

Dlaczego warto wdrożyć moduł Business Intelligence?

wykresy

Co to jest Business Intelligence?

Oprogramowanie BI (Business Intelligence) w rękach analityka czy osoby zarządzającej jest przydatnym narzędziem do budowania strategicznej przewagi przedsiębiorstwa. Dzięki niemu łatwiej jest im podejmować decyzje. Pomaga w tym fakt, że dzięki BI wszystkie kluczowe dane z najważniejszych obszarów działalności firmy są dostępne w jednym miejscu, a do dyspozycji jest wiele różnych schematów analiz i raportów.

Podstawowe korzyści z wdrożenia modułu BI to:

  • szybsze podejmowanie decyzji – BI zmniejsza ryzyko intuicyjnych decyzji podejmowanych na niekorzyść organizacji poprzez dostarczenie wszystkich najważniejszych zestawień i raportów.
  • zmniejszenie kosztów – dzięki posiadaniu odpowiedniego oprogramowania, które przetwarza dane, nie trzeba zatrudniać w firmie ekspertów z wiedzą specjalistyczną. Każdy użytkownik będzie w stanie przeanalizować dostarczone w ten sposób informacje.
  • lepszy customer experience – dzięki stałej kontroli i analizie informacji pozyskiwanych wewnątrz i na zewnątrz firmy, łatwiej jest dostosowywać swoją ofertę do klienta
  • wizualizacja danych

 

Moduł Business Intelligence w enova365

Moduł BI można między innymi zakupić w enova365. Wyposażony jest on w mechanizm tworzenia i udostępniania Paneli BI. Dzięki nim możliwe jest zwizualizowanie wszystkich najważniejszych danych w postaci przejrzystego panelu z raportami.

BI w systemie enova365 to wygodny dostęp do określonych wskaźników i raportów w systemie. Dostępne są one na listach oraz w zakładkach formularzy. W module można korzystać ze zdefiniowanych wcześniej wskaźników lub stworzyć nieograniczoną liczbę własnych. Narzędzia Business Intelligence w enova365 można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Warstwą analityczną modułu BI w enova365 są tak zwane domeny. W praktyce oznacza to widoki baz danych SQL, które użytkownik może  tworzyć nawet bez znajomości języka SQL.

Narzędzia BI w enova365 można zintegrować z dowolnym zewnętrznym narzędziem do wizualizacji danych, na przykład z Power BI. Są to szablony raportów, które w połączeniu z domeną SQL ułatwiają wygenerowanie czytelnych i przejrzystych danych.

Systemy BI dają swoim użytkownikom wiele możliwości. Narzędzia Business Intelligence enova365 wyróżniają się dostępem do bieżących danych analitycznych z różnych miejsc w systemie oraz ze źródeł zewnętrznych.

 

Business Intelligence w Symfonii

Business Intelligence w programie Symfonia to zaawansowane i intuicyjne narzędzie do analizy danych, zapewniające dostęp do danych zagregowanych i zwymiarowanych poprzez standardowe raporty on-line oraz w Excelu w formie tabel przestawnych. Moduł ten daje możliwość tworzenia własnych raportów i analiz oraz automatyzacji ich wykonywania i dystrybucji (np. e-mailem).

 

Dlaczego warto wdrożyć Business Intelligence?

Business Intelligence może pomóc każdemu przedsiębiorcy. Niezależnie od tego, czy jest to wielka korporacja, czy mała, lokalna firma. Moduł BI przynosi korzyści w różnych obszarach biznesu. Podstawą BI są wskaźniki, a więc zagregowane wartości liczbowe, procentowe lub tekstowe. Business Intelligence opiera się na kompleksowej analizie danych, oprogramowania i narzędzi eksperckich, ale także na wiedzy eksperckiej. Narzędzia te dostarczają niezbędną wiedzę do podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Przedsiębiorstwa, które zwracają uwagę na dane zamieszczone w modułach BI, z większą łatwością wprowadzają zmiany, dzięki czemu eliminują wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i nieefektywne procesy.

Więcej informacji na temat Business Intelligence zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

Team Wercom

sierpień 2022

Leave a Reply

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link