Skip to main content
Blog

e-Sprawozdania Finansowe w programie Symfonia

Czym jest e-Sprawozdania Finansowe?

e-Sprawozdania Finansowe są to sprawozdania finansowe, które muszą być sporządzone w postaci elektronicznej. Sprawozdania te muszą posiadać odpowiedni format oraz strukturę logistyczną. Aktualne struktury logistyczne dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów.

e-Sprawozdanie w programie finansowo-księgowym

Duża ilość pracy związana z przygotowaniem sprawozdania finansowego może zostać zautomatyzowana przy pomocy programu finansowo-księgowego. Ze względu na konieczność zintegrowania danych wsparcie takiego programu często okazuje się niezbędne.

Symfonia e-Sprawozdania Finansowe

Od października 2018 roku wszystkie firmy zobowiązane do składania sprawozdań finansowych muszą przesyłać je w formie elektronicznej. Jednym z programów, który ułatwia taką wysyłkę jest Symfonia e-Sprawozdania Finansowe.

Szybkość wprowadzania danych

W programie Symfonia e-Sprawozdania Finansowe użytkownik ma możliwość wykonania importu danych wygenerowanych w programie księgowym lub z innego e-Sprawozdania finansowego. Dodatkowo system pozwala na masowe ich kopiowanie do Excela. Dzięki temu użytkownik może przygotować dane, a następnie kontynuować dalszą pracę na arkuszu kalkulacyjnym. Ponadto Symfonia e-sprawozdania daje możliwość jednoczesnej pracy na wielu kopiach/wersjach sprawozdania aż do osiągnięcia wersji finalnej. W programie można także wprowadzać dane ręcznie, a zawartość e-sprawozdania może być wielokrotnie modyfikowana. Bez problemu mogą być dodawane informacje uzupełniające do każdej pozycji w sprawozdaniu oraz załączniki. Symfonia e-sprawozdania finansowe dzięki możliwości kopiowania danych z poprzednich lat ułatwia przygotowywanie sprawozdania na kolejny okres.

Wygodny podgląd sprawozdania

W programie Symfonia służącym do wysyłania e-sprawozdań użytkownik ma możliwość zapisania efektów pracy w każdej chwili, w wielu kopiach. Dodatkowo użytkownik może powrócić do nich w dowolnym momencie. Symfonia e-Sprawozdania daje możliwość generowania podglądu wydruku, funkcjonalność ta ułatwia zapoznanie się z treścią dokumentu, a także zatwierdzenie go osobom akceptującym (np. biegły rewident czy członkowie zarządu). Ponadto w programie e-sprawozdania mogą zostać podpisanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub przy pomocy profilu zaufanego ePUAP przez wszystkie osoby zobowiązane do tego ustawą.

Zapis i kontrola

Program Symfonia e-Sprawozdania umożliwia zapisanie gotowego sprawozdania finansowego do pliku XML w wymaganej przez Ministerstwo Finansów strukturze, ze wszystkimi załącznikami, objaśnieniami i podpisami. Przy zapisie następuje automatyczna weryfikacja poprawności wygenerowanego sprawozdania i jego zgodności z wymaganym przez Ministerstwo Finansów schematem.

 

Szczegółowe informacje na temat Symfonia e-Sprawozdania Finansowe uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

listopad 2022

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link