Skip to main content
Blog

enova365 Kadry i Płace – zastosowanie

Program kadrowy enova365 to gwarancja efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi oraz szybki i intuicyjny dostęp do pełnej informacji o pracownikach. W tym wpisie przybliżymy w jakich czynnościach moduł Kadry i Płace od enova365 może pomóc Twojej firmie oraz jak dzięki niemu można usprawnić pracę działu kadrowo-płacowego.

 

Kartoteki pracowników

Moduł Kadry i Płace od producenta enova365 to pomoc w przygotowywaniu umów dla nowych pracowników, aneksów do dokumentacji, zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach oraz wielu innych dokumentów kadrowych.  Co jeszcze daje program kadrowo-płacowy enova365? Po pierwsze enova365 to gwarancja swobodnego dostępu do danych kadrowych oraz ewidencji historii zatrudnienia nawet do kilku lat wstecz w jednej kartotece w obszarze kadr i płac. Dodatkowo system umożliwia rejestrowanie czasu pracy i nieobecności pracownika w jednym miejscu. enova365 to łatwy import danych z automatycznych rejestratorów czasu pracy RCP. W systemie użytkownicy programu zyskują możliwość wysyłki automatycznych przypomnień o terminach badań lekarskich, szkoleń BHP czy też dobiegających końca umów o pracę. Program Kadry Płace i HR to kompleksowa obsługa umów o pracę, a także rejestracja umów cywilnoprawnych.

Samoobsługa pracownicza

Program enova365 posiada funkcjonalność pulpitów pracowniczych, które pozwalają udostępnić funkcje programu enova365 pracownikom firmy. Dzięki temu zatrudnieniu będą mieli możliwość samodzielnie składać wnioski elektronicznie z dowolnej organizacji. Pozwala to na automatyzacje rutynowych zadań, a co za tym idzie na oszczędność czasu pracy kadr, kierowników i pracowników. Dodatkowo system automatycznie wylicza zastępstwa na podstawie informacji o złożonych przez pracowników wnioskach urlopowych. Dzięki wykorzystaniu modułu Workflow enova365 Kadry i Płace są wyposażone w funkcję automatycznego przysłania dokumentów do właściwych osób, zgodnie ze strukturą firmy.

Rozliczanie płac

W programie enova365 module Kadry możliwe jest rozliczanie wynagrodzeń. Rozliczenia płac w programie to same korzyści. System może zostać skonfigurowany w sposób dowolny. Dzięki temu pracownik działu kadr i płac z łatwością obsłuży systemy wynagrodzeń obowiązujące w przypadku osób zatrudnionych na etacie w ramach umowy o prace, a także tych zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Ponadto program do obsługi kadrowo-płacowej enova35 jest przystosowany do obsługi niemal każdej firmy. Korzystać mogą z niego przedsiębiorstwa o różnych charakterach działalności. enova365 Kadry i Płace sprawdzi się również przy obsłudze instytucji państwowych. Dodatkowo program zapewnia dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji do wyliczania wielowalutowego. Jest to więc dobry wybór w przypadku działalności międzynarodowych. System gwarantuje kompleksową obsługę rozliczeń oraz ewidencji płac. W programie jest możliwość samodzielnego zdefiniowania składników wynagrodzeń.

Rekrutacje i HR

enova365 to codzienne wsparcie działu HR w obowiązkach. System pozwala na oszczędność czasu, który musiał być dotychczas poświęcany na realizację cyklicznych zadań. Kadry i Płace w programie enova365 to szereg rozwiązań ułatwiających pracę. System to wsparcie działania z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. Pomaga w organizacji czasu pracy zatrudnionych, ocenie ich działań, a także ustalaniu wynagrodzeń. Co więcej dzięki szerokiej możliwości konfiguracji system może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

e-Deklaracje i Płatnik

Program do obsługi kadrowo-płacowej enova36 umożliwia szybkie rozliczenie deklaracji PIT i ZUS. Dzięki temu możliwa jest oszczędność czasu i automatyzacja działań podsumowujących każdy miesiąc pracy. Program enova365 pozwala na generowanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS. Wzory tych dokumentów są aktualizowane na bieżąco. W wyniku czego użytkownik enova365 otrzymuje gwarancje zgodności z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo po wypełnieniu deklaracji ZUS w systemie istnieje możliwość zaimportowania ich bezpośrednio do programu Płatnik. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Program enoca365 to comiesięczne ułatwienie sporządzania cząstkowych deklaracji PIT. Oprócz tego na koniec roku w systemie użytkownik może szybko wygenerować e-deklaracje PIT dla przedsiębiorstwa i pracowników.

Dodatkowo moduł Kadry Płace enova365 pomaga usprawnić dopełnienie formalności w przypadku zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami. Jeżeli są oni objęci dofinansowaniem do wynagrodzeń dla firm posiadających status ZPCHR oraz podmiotów z otwartego rynku pracy, system kadrowy ułatwi ci przygotowanie niezbędnej dokumentacji. System enova365 generuje raporty na podstawie wcześniej zainicjonowanych danych kadrowych i płacowych. Następnie służą one do sporządzenia takich jak: deklaracje Z-02, Z-06, DG-1 i wielu innych

Więcej informacji na temat enova365 Kadry i Płace uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

kwiecień 2023

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link