Skip to main content
Blog

Inwentaryzacja Środków Trwałych za pomocą kolektora

Inwentaryzacja Środków Trwałych

Inwentaryzacja środków trwałych zazwyczaj przeprowadzana jest na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Obowiązujące obecnie przepisy dopuszczają również inne terminy. Z zastrzeżeniem, że inwentaryzacja powinna być przeprowadzana nie wcześniej niż 3 miesiące przed zakończeniem roku obrotowego i musi zakończyć się najpóźniej do 15 dnia roku następnego.

Co to jest kolektor danych?

Kolektor danych jest to poręczne urządzenie mobilne, które pomaga skrócić czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji. Zgromadzone przez kolektor dane następnie wprowadza się do systemu celem ich prawidłowego rozliczenia.

Kolektor danych przede wszystkim ułatwia pracę tam, gdzie niezbędna jest mobilność, wygoda pracy i oszczędność czasu. Jest znacznie skuteczniejszy w działaniu niż zwykły smartfon, ponieważ bez problemu odczytuje nawet lekko uszkodzone czy wyblakłe etykiety.

Kolektor a Inwentaryzacja Środków Trwałych

Kolektor danych ze skanerem kodów będzie odpowiedni dla wszystkich firm, chcących zautomatyzować i przyspieszyć inwentaryzację przy wykorzystaniu tradycyjnych metod znakowania (etykiety, kody kreskowe).

Inwentaryzacja Środków Trwałych za pomocą kolektora danych służy do sporządzania okresowej inwentaryzacji środków trwałych posiadanych przez firmę. Kolektor jest uzupełnieniem funkcjonalności Symfonia Środki Trwałe oraz Symfonia ERP Środki Trwałe. Pozwala na realizację inwentaryzacji poprzez: wydruk etykiet do oznaczania środków trwałych, obsługę skanera kodów paskowych, archiwum arkuszy inwentaryzacyjnych oraz kontrolę liczby środków.

Drukowanie etykiet

Funkcjonalność drukowania etykiet realizowana jest z programu za pomocą raportu, który można uruchomić z okna listy środków trwałych – „Drukowanie etykiet”. Następnie po wybraniu odpowiednich wartości (tj. liczba kopii, druk etykiety dla części składowych, rodzaj etykiety) wydruk zostaje wykonany na wskazanej drukarce kodów paskowych.

Eksport bazy środków trwałych do kolektora

W wyniku wykorzystana raportu „Eksport bazy środków trwałych” na kolektor kopiuje się lista wszystkich (lub wybranych) środków trwałych. Raport ten dostępny jest z głównego okna listy środków trwałych programu. Po zeskanowaniu etykiety, urządzenie będzie „podpowiadało” podstawowe informacje o środku trwałym.

Import inwentaryzacji z kolektora

Po zakończeniu skanowania kodów środków trwałych, konieczne jest pobranie danych z terminala (kolektora danych). W oknie Inwentaryzacji dostępny jest raport „Import inwentaryzacji z kolektora” . Raport ten generuje plik z danymi przygotowanymi do wczytania w systemie (przy użyciu standardowego mechanizmu importu).

W celu wykorzystania możliwości rozwiązania – Inwentaryzacja Środków Trwałych z wykorzystaniem terminala – niezbędne jest posiadanie:

  • programu Symfonia Środki Trwałe lub Symfonia ERP Środki Trwałe,
  • terminala (kolektora danych),
  • drukarki etykiet z kodami paskowymi.

Szczegółowe informacje na temat inwentaryzacji środków trwałych przy pomocy kolektora uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

listopad 2022

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link