Skip to main content
Blog

Korzyści automatyzacji procesów w oparciu o rozwiązania chmurowe

Rozwiązania chmurowe mogą przynieść firmie wiele korzyści. Przejście na usługi chmurowe to nie tylko oszczędności, ale też możliwość optymalizacji procesów firmowych. W wyniku odpowiednio przeprowadzonej automatyzacji firma może szybko uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku.

Czym jest automatyzacja procesów firmowych?

Automatyzacja procesów firmowych wiąże się z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych w celu usprawnienia zarządzania konkretnymi procesami w organizacji. Jest szczególnie pomocna w przypadku często powtarzanych procesów dotychczas wykonywanych  ręcznie.

Automatyzacja w chmurze to możliwość dostarczania zasobów w chmurze, w tym serwerów i pamięci masowej w sieciach, bez potrzeby interwencji ręcznej. Są to głównie narzędzia programowe, które współdziałają z zasobami sprzętowymi. Administratorzy systemu polegają na oprogramowaniu do automatyzacji w chmurze w celu pozyskiwania informacji o wszelkich występujących błędach oraz na potrzeby informacji na poziomie systemowym, aby ułatwić podejmowanie decyzji o optymalizacji wydajności.

Mniejsza liczba błędów

Wprowadzenie do firmy rozwiązań chmurowych oznacza między innymi redukcje ilości błędów. W skutek wykonywania żmudnych, powtarzalnych czynności często pojawiają się błędy wynikające ze zmęczenia pracowników. Automatyzacja procesu przy pomocy usługi chmurowej pomaga w odciążeniu działu IT, który może skupić się na innych obowiązkach. Dodatkowo chmura pozwala na zmniejszenie ilości błędów wynikających ze strony samego systemu.

Mniejsza liczba pracowników

Kolejnym argumentem za zautomatyzowaniem procesów firmowych przy pomocy chmury jest zmniejszenie zatrudnienia. Firma może zatrudnić mniejsze grono osób, ponieważ nie ma potrzeby zawierana umów ze specjalistami, których zadaniem jest zajmowanie się sprzętem oraz administracja danych.

Mniejsze koszty

Automatyzacja procesów poprzez wprowadzenie usługi chmurowej oznacza także niższe koszty. Wykonane prawidłowo wdrożenie rozwiązania powoduje zmniejszenie wymaganych w firmie roboczogodzin w skali miesiąca. Co więcej wprowadzenie takiego rozwiązania oznacza, że organizacja nie będzie musiała inwestować w nową często bardzo drogą infrastrukturę.

Komfort pracowników

Zautomatyzowanie procesów zachodzących w firmie często związane jest z poprawą komfortu i wydajności pracowników. W wyniku możliwości korzystania z oprogramowania z dowolnego miejsca, a co za tym idzie łatwiejszemu dostępowi do danych – pracownicy nie muszą osobiście przekazywać dokumentów z działu do działu. Takie skrócenie procesów pozwala na dużą oszczędność czasu pracowników, którzy mogą poświecić go na inne zadania. Znacznie wygodniejsze jest też samo tworzenie i edytowanie plików – nie ma znaczenia w jakiej obecnie lokalizacji pracuje dana osoba.

Kopie zapasowe

Usługi chmurowe oznaczają wygodne tworzenie kopii zapasowych wszystkich dokumentów. Pozwala to zminimalizować ryzyko zniszczenia czy utraty ważnych danych. Rozwiązanie chmurowe zapewnia też bezpieczeństwo danych, w chmurze prywatne informacje są stale chronione przed dostępem osób trzecich.

Kontrola

Rozwiązanie o którym mowa w tym wpisie pozwala również na poprawę kontroli nad działaniami firmy. Zapewniony stały dostęp do danych, możliwość ich edytowania oraz udostępniania dokumentów z dowolnego miejsca i o każdej porze to sprawniejsza praca wielu zespołów. Wszystko to pozwala na lepszą kontrolę bieżących działań w organizacji.

Przewaga konkurencyjna

W dzisiejszych czasach wiele firm wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, pozwalające na usprawnienie pracy w przedsiębiorstwie. W wyniku automatyzacji procesów biznesowych firma może wyróżnić się na rynku, wśród konkurencji.

Więcej informacji na temat enova365 Kadry i Płace uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

kwiecień 2023

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link