Skip to main content
Blog

Kwalifikowany podpis elektroniczny – wygodne i bezpieczne podpisywanie dokumentów

Podpis elektroniczny – co to takiego?

Podpis kwalifikowany to podpis elektroniczny, który ma taką samą moc prawną jak podpis własnoręczny.  Jest poświadczony specjalnym certyfikatem kwalifikowanym, który umożliwia weryfikację osoby składającej podpis. Tylko ta osoba, do której podpis i certyfikat są przyporządkowane, może go używać.

Podpis elektroniczny służy do podpisywania dokumentów cyfrowych. Podpisana tak umowa lub pismo mają takie same skutki prawne jak dokumenty opatrzone tradycyjnym własnoręcznym podpisem. Elektroniczny podpis pozwala na oszczędność czasu. Dodatkowo podpis taki jest bezpieczniejszy, ponieważ jego podrobienie jest trudniejsze, niż podpisu własnoręcznego.

W Wercom wyrobisz Podpis kwalifikowany firmy CERTUM

 

Zastosowanie podpisu kwalifikowanego

Podpisem kwalifikowanym można podpisać dowolny dokument. Przyda się on do podpisywania dokumentów w urzędzie, w pracy, a także w życiu prywatnym.

Podpis kwalifikowany w urzędzie

Podpis elektroniczny Certum pomoże usprawnić komunikacje z administracją publiczną. Podpiszesz nim deklarację ZUS i Jednolity Plik Kontrolny, wyślesz sprawozdanie finansowe na platformie e-KRS oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. Podpis kwalifikowany to wygodne, pewne oaz w pełni bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

Podpis kwalifikowany w pracy

Kwalifikowany podpis elektroniczny Certum ma także zastosowanie w świecie biznesu. Taki podpis ułatwia, przyspiesza i porządkuje procesy rekrutacyjne, zawieranie umów B2B/B2C, a także prowadzenie dokumentacji firmowej. Podpisem elektronicznym, można podpisać plik dokumentów, przykładowo: faktury elektroniczne, pisma procesowe w sądowym postępowaniu upominawczym, e-deklaracje podatkowe i wiele więcej.

Podpis kwalifikowany w życiu prywatnym

Elektroniczny kwalifikowany podpis Certum to rozwiązanie uniwersalne, ułatwiające codzienne życie. Korzystając z podpisu nie trzeba tracić czasu na wizyty w urzędach czy na poczcie. E-Podpisu Certum możesz użyć, wysyłając pismo na platformie ePUAP lub składając wniosek o świadczenie społeczne w systemie Empa@tia. Dodatkowo podpis umożliwia przesłać e-deklaracje do urzędu skarbowego i wnioskować o zaświadczenie o niekaralności online.

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje podpisów elektronicznych:

Podpis w aplikacji mobilnej SimplySign

Podpisywanie dokumentów przy wykorzystaniu wygodnej aplikacji mobilnej. Podpis potwierdza się kodem na swoim telefonie lub tablecie. Sprawdzi się jeśli cenisz mobilność i chcesz podpisywać dokumenty biznesowe i prywatne w dowolnym miejscu.

  • Podpisujesz dokumenty w aplikacji mobilnej
  • Możesz podpisać do 15 dokumentów na sekundę
  • Możesz zintegrować SimplySign za pomocą API

Podpis za pomocą karty i czytnika

Podpisywanie dokumentów elektronicznych przy pomocy karty i czytnika podłączonego do Twojego komputera. Idealne rozwiązanie jeżeli podpisujesz dokumenty tylko w jednym miejscu np. w biurze.

  • Podpisujesz dokumenty na komputerze
  • Możesz podpisać 1 dokument na sekundę
  • Korzystasz ze sprawdzonego oprogramowania

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link