Skip to main content
ArtykułyWpisy

Praca zdalna z oprogramowaniem enova365

Rozprzestrzenianie się COVID-19 potocznie zwanego koronawirusem zrewolucjonizowało świat, Europę, a także Polskę.

Ustawodawcy wprowadzili pakiet działań prewencyjnych, które mają zapobiec kolejnym zarażeniom. Zgodnie z zaleceniami, powinno pozostać się w domu i zredukować wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Z kolei osoby chore bądź podejrzane o zachorowanie zostają poddane obowiązkowej hospitalizacji. Co ważne, te pozornie zdrowe, które miały styczność z osobami chorymi, również podlegają obowiązkowej kwarantannie, najczęściej jednak w domu. W przypadku podejrzenia SARS-CoV-2 okres ten wynosi 14 dni, licząc od ostatniego dnia styczności z osobami chorymi. Zmobilizowanie społeczeństwa do pozostania w domu ma dodatkowo wspomóc wysoka kara finansowa za złamanie kwarantanny wynoszące 30 tysięcy złotych.

A co z funkcjonowaniem przedsiębiorstw?

Co zrobić, kiedy sytuacja zmusza do pozostania w domu, a mimo to chcemy prowadzić działalność gospodarczą? Jak się zachować w obecnej sytuacji, kiedy pracownicy korzystają z urlopu wypoczynkowego bądź dostarczają zwolnienie z tytułu opieki nad dzieckiem? Co zrobić, kiedy pracownicy muszą przebywać na przymusowej kwarantannie? A kiedy w przyszłości sytuacja się ustabilizuje, czy będziemy mogli zarządzać przedsiębiorstwem z innego kraju czy innego kontynentu? Czy możliwe jest kierowanie przedsiębiorstwem albo wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych z domu?

Odpowiedź jest bardzo prosta- TAK.

Oprogramowanie enova365 pozwala na pracę na wielu interfejsach i urządzeniach, tak by umożliwić wykorzystanie pełnego potencjału pracy zdalnej w przedsiębiorstwach. Pandemia wręcz zmusiła część przedsiębiorstw do zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi na ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa. Istnieją jednak firmy, które cenią sobie mobilną pracę niezależnie od sytuacji i to one teraz mogą się pochwalić swoją nowoczesnością i automatyzacją pracy. Właściciel niezależnie od swojego położenia może kontrolować funkcjonowanie firmy, a pracownicy są bezpieczni we własnych domach i realizują zlecone zadania. W jaki sposób?

Oprogramowanie enova365 najnowszej generacji przeznaczone do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami. System powala automatyzować bieżące działania, a dodatkowo dostarcza zaawansowaną analitykę dzięki raportom i zestawieniom. Co najważniejsze, z enova365 można korzystać za pomocą smartphona, tabletu, przez przeglądarkę internetową bądź z komputera stacjonarnego. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, co dodatkowo wpływa na ergonomię pracy pracownika i jego efektywność. Oprogramowanie Enova365 ma w swojej ofercie moduły m.in. księgowość, kadry i płace, business inteligenci, CRM, handel, workflow, pulpity, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Wszystkie te funkcje są na bieżąco opracowywane i dostarczane użytkownikom bezpłatnie, w ramach pakietu aktualizacji.

Ostatnie dwudziestolecie pokazuje, że głównymi kierunkami rozwojów systemów ERP są chmura i mobilność. Przedsiębiorstwa są obligowane do przetwarzania coraz większej ilości danych, częściowo przez zmieniające się ustawodawstwo. Rozwiązania chmurowe, które posiada enova365 zmieniają nie tylko styl pracy i komunikacje współczesnych organizacji, ale przede wszystkim podejście do strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. My wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa prawnego oraz niezawodność systemu dla naszych klientów. Praca na wspólnej bazie danych pozwala na skrócenie procedur wewnętrznych. Faktury sprzedażowe, wprowadzone do systemu przez handlowca automatycznie trafią do działu księgowości, a zarząd może na bieżąco analizować zyskowność przedsiębiorstwa korzystając z Paneli Business Intelligence.

Praktyczne korzyści z pracy zdalnej z enova365

Praca zdalna posiada obopólną korzyść. Pracodawca może zamienić koszty związane z wynajęciem przestrzeni biura, na cele rozwojowe firmy- szkolenia pracowników, delegacje, programy motywacyjne, a pracownik koszty dojazdu do pracy na kursy doszkalające i oszczędność czasu przeznaczanego na dojazdy. Home office wiąże się przede wszystkim z większą samodyscypliną pracownika i zaangażowaniem, a co najważniejsze z odpowiedzialnością za wykonane pracę.  W enova365 szczególnie użyteczną funkcjonalnością jest zarządzanie bieżącymi sprawami w firmie, przypisywanie poszczególnych pracowników do konkretnych projektów czy monitorowanie ich statusu. To bardzo ułatwia funkcjonowanie firmy w momencie, gdy większość pracowników pracuje zdalnie komunikując się jedynie poprzez telefon bądź Internet. Odwołując się do naszych doświadczeń związanych z wdrożeniami oprogramowania enova365 w przedsiębiorstwach, wiemy, że funkcjonalność modułów oraz możliwości konfiguracyjne sprawiają, że jest to oprogramowanie niezawodne dla każdego, nowoczesnego przedsiębiorstwa. Znamy potrzeby naszych klientów, wiemy czego od nas i od systemu oczekują. Obecnie jest to przede wszystkim mobilność, która pozwoli na pracę zdalną i co najważniejsze nie zakłóci pracy ich przedsiębiorstwa. Zeszłoroczne badania statystyczne pokazują, że coraz więcej pracowników korzysta z możliwości pracy jaką jest home office, więc oprogramowanie umożliwiające prace zdalną jest niezbędne. Dodatkowo badania dowodzą, że osoby pracujące z domu osiągają o 13% lepsze wyniki niż te, które stacjonarnie w biurze.

Drogi Przedsiębiorco, zapoznaj się z ofertą i możliwościami oprogramowania enova365 i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie osiągnąć biznesowe cele przy jednoczesnej automatyzacji pracy dzięki narzędziom chmurowym.

Więcej informacji zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

Team Wercom Sp. z o.o.

Poznań, 26.03.2020 r.

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link