Skip to main content
Blog

Symfonia Mobilny Magazyn – zarządzanie procesami magazynowymi

Wymagania rynku decydują o rozwoju każdego produktu. Nie inaczej jest w przypadku systemów klasy WMS (Warehouse Management System). Systemy zarządzania magazynem (WMS) to popularne aplikacje biznesowe, których zadaniem jest wspomaganie oraz kontrola wszelkich procesów związanych ze składowaniem i przemieszczaniem towarów w obrębie magazynów. Rozwiązania te są jednym z fundamentów działań centrów logistycznych. Dzięki nim możliwe jest zapanowanie nad ogromną ilością realizowanych operacji

 

W biznesie, którego działalność opiera się na wykorzystaniu magazynu, nieuniknione jest posiadanie systemu wspomagającego jego działanie. Ewidencja dużej ilości towarów, bez posiadania przystosowanego systemu często jest nieopłacalna, a czasami bywa wręcz niemożliwa. Jednym z programów wspomagających zarządzanie procesami magazynowymi jest Symfonia Mobilny Magazyn. 

Symfonia Mobilny Magazyn

Aplikacja Mobilny Magazyn pozwala na wyeliminowanie papierowych przyjęć i wydań towarów, wypełnianych przed i po każdym ruchu magazynowym. Dzięki programowi można zyskać dostęp do aktualnych danych o stanach magazynowych. Ruchy magazynowe kontrolowane są w oparciu o etykiety towarów z kodami QR (tryb pracy kody własne) lub z kodami EAN (tryb pracy kody obce), które generowanie są bezpośrednio z Symfonia Handel czy aplikacji mobilnej. Wgląd w status komplementacji wydań magazynowych, usprawnia pracę działu handlowego – pracownicy na bieżąco mogą sprawdzać status realizacji. Sprawne przekazywanie informacji, umożliwia szybsze podejmowanie decyzji związanych z obsługą magazynu.

Szczegółowe informacje na temat Symfonii Mobilny Magazyn znajdziesz w TUTAJ.

Mobilny Magazyn automatyzuje, koordynuje i kontroluje przepływ towarów w procesach zakupu, sprzedaży i wewnętrznych przesunięć magazynowych.

 

Mobilny Magazyn jest w pełni zintegrowany z systemem Symfonia ERP i łączy w sobie trzy moduły:

  • dodatek do Symfonia ERP Handel,
  • serwis udostępniający dane zabezpieczone połączeniem szyfrowanym (WebAPI),
  • aplikację mobilną dedykowaną dla magazynierów.

Symfonia Mobilny Magazyn pozwala na sprawne zarządzanie magazynem. Program zapewnia stały dostęp do informacji o stanach magazynowych czy lokalizacjach towarów. Możliwe jest to dzięki wprowadzaniu na bieżąco np. przyjęć lub wydań towarów, te odnotowywane są po każdym ruchu magazynowym.

Rozwiązanie magazynowe Symfonii to także szybki dostęp do danych. Papierową dokumentację zastąpiono danymi dostępnymi w formie cyfrowej z poziomu programu magazynowego lub całego systemu ERP.

Omawiany moduł to również wsparcie dla sprzedaży w e-commerce. System daje pełną wiedzę o aktualnych stanach magazynowych i pozwala na lepsze podejmowanie decyzji. Uzyskanie potrzebnych informacji możliwe jest dzięki szybszemu i sprawniejszemu obiegu danych magazynowych. Dzięki takiemu działaniu informacje o stanach magazynowych są natychmiastowo przesyłane do sklepu internetowego.

Mobilny Magazyn wspiera w obsłudze procesy takie, jak:

  • Zarządzanie zewnętrznymi oraz wewnętrznymi procesami magazynowymi
  • Koordynacja ruchu przesyłek
  • Optymalizacja powierzchni magazynowej
  • Zarządzanie procesami logistycznymi
  • Kontrola ilościowa przepływów towarowych
  • Ilościowa oraz asortymentowa optymalizacja zapasów
  • Automatyzacja i uproszczenie obsługi magazynu

Więcej informacji na temat programu Symfonia Mobilny Magazyn uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

październik 2022

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link