Skip to main content
ArtykułyWpisy

Jak zorganizować pracę zdalną w przedsiębiorstwie?

Współcześnie, głównymi kierunkami rozwoju zintegrowanych systemów informatycznych są rozwiązania chmurowe. Przedsiębiorstwa przetwarzają coraz większą ilość danych, których zarówno archiwizacja jak i przechowywanie stanowi wyzwanie. Systemy do pracy zdalnej tzw. chmurze, poprawiają nie tylko styl i jakość pracy, ale podejście do zarządzania przedsiębiorstwem. Praca w rozproszonym zespole to coraz częściej występujące zjawisko, z którym należy się zmierzyć. My wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa prawnego oraz niezawodność systemu dla naszych klientów. Praca na wspólnej bazie danych pozwala na skrócenie procedur wewnętrznych. Faktury sprzedażowe, wprowadzone do systemu przez handlowca automatycznie trafią do działu księgowości, a zarząd może na bieżąco analizować zyskowność przedsiębiorstwa korzystając z Paneli Business Intelligence. Brzmi przyjaźnie, prawda?

Podstawowe funkcje systemu do pracy zdalnej:

  • Wsparcie Pracy rozproszonej – moduł wspiera organizację pracy firm na każdym poziomie. Działaj w oparciu o pracę zadaniową, którą otoczono przydatnymi funkcjonalnościami
  • Koordynowanie zadań wieloetapowych – spójrz na aktywności z szerszej perspektywy – zadania prezentowane w formie pozwalają na lepszą organizację pracy. Rozwiń Pakiet Prac i zobacz podpięte pod nią Grupy Zadań, po rozwinięciu Grupy Zadań sprawdź składające się na nią Zadania.
  • Delegowanie, kontrola stanu wykonania i rozliczanie zadań – całościowa historia pracy nad projektem pozwala w łatwy sposób delegować zadania i sprawnie komunikować. Zobacz jak przydzielone Tobie działania wpływają na realizację wizji projektu. Wszystkie dane są w jednym miejscu i każdy wie co ma zrobić.
  • Ewidencjonowanie czasu pracy – łatwa ewidencja czasu poświęconego na działania pozwala w prosty sposób raportować codzienną pracę.
  • Raportowanie – pierwszy poziom raportowania to dostępne listy z możliwościami filtrowania np. lista Organizacja Pracy (zawiera wszystkie zadania) czy lista Rejestr czasu (zawiera listę zarejestrowanych czasów pracy).

Praca zdalna- nowa rzeczywistość

Oprogramowanie enova365 pozwala na pracę na wielu interfejsach i urządzeniach, tak by umożliwić wykorzystanie pełnego potencjału pracy zdalnej w przedsiębiorstwach. Pandemia wręcz zmusiła część przedsiębiorstw do zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi na ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa. Istnieją jednak firmy, które cenią sobie mobilną pracę niezależnie od sytuacji i to one teraz mogą się pochwalić swoją nowoczesnością i automatyzacją pracy. Właściciel niezależnie od swojego położenia może kontrolować funkcjonowanie firmy, a pracownicy są bezpieczni we własnych domach i realizują zlecone zadania. W jaki sposób?

Oprogramowanie enova365 najnowszej generacji przeznaczone do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami. System powala automatyzować bieżące działania, a dodatkowo dostarcza zaawansowaną analitykę dzięki raportom i zestawieniom. Co najważniejsze, z enova365 można korzystać za pomocą smartphona, tabletu, przez przeglądarkę internetową bądź z komputera stacjonarnego. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, co dodatkowo wpływa na ergonomię pracy pracownika i jego efektywność. Oprogramowanie Enova365 ma w swojej ofercie moduły m.in. księgowość, kadry i płace, business inteligenci, CRM, handel, workflow, pulpity, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Wszystkie te funkcje są na bieżąco opracowywane i dostarczane użytkownikom bezpłatnie, w ramach pakietu aktualizacji.

System do pracy zdalnej- jak to wygląda w praktyce?

Praca zdalna posiada obopólną korzyść. Pracodawca może zamienić koszty związane z wynajęciem przestrzeni biura, na cele rozwojowe firmy- szkolenia pracowników, delegacje, programy motywacyjne, a pracownik koszty dojazdu do pracy na kursy doszkalające i oszczędność czasu przeznaczanego na dojazdy. Home office wiąże się przede wszystkim z większą samodyscypliną pracownika i zaangażowaniem, a co najważniejsze z odpowiedzialnością za wykonane pracę. W enova365 szczególnie użyteczną funkcjonalnością jest zarządzanie bieżącymi sprawami w firmie, przypisywanie poszczególnych pracowników do konkretnych projektów czy monitorowanie ich statusu. To bardzo ułatwia funkcjonowanie firmy w momencie, gdy większość pracowników pracuje zdalnie komunikując się jedynie poprzez telefon bądź Internet.

Odwołując się do naszych doświadczeń związanych z wdrożeniami oprogramowania enova365 w przedsiębiorstwach, wiemy, że funkcjonalność modułów oraz możliwości konfiguracyjne sprawiają, że jest to oprogramowanie niezawodne dla każdego, nowoczesnego przedsiębiorstwa. Znamy potrzeby naszych klientów, wiemy czego od nas i od systemu oczekują. Obecnie jest to przede wszystkim mobilność, która pozwoli na pracę zdalną i co najważniejsze nie zakłóci pracy ich przedsiębiorstwa. Zeszłoroczne badania statystyczne pokazują, że coraz więcej pracowników korzysta z możliwości pracy jaką jest home office, więc oprogramowanie umożliwiające prace zdalną jest niezbędne. Dodatkowo badania dowodzą, że osoby pracujące z domu osiągają o 13% lepsze wyniki niż te, które stacjonarnie w biurze.

Drogi Przedsiębiorco, zapoznaj się z ofertą i możliwościami oprogramowania enova365 i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie osiągnąć biznesowe cele przy jednoczesnej automatyzacji pracy dzięki narzędziom chmurowym.

Więcej informacji dot. systemu do pracy zdalnej, zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

  

Team Wercom

kwiecień 2021 r.

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link