Skip to main content
Blog

Elektroniczne teczki pracownicze – zrezygnuj z papieru

elektroniczne teczki pracownicze

Elektroniczne teczki pracownicze to rozwiązanie, dzięki któremu od początku 2019 roku wszystkie informacje o pracownikach mogą być zdigitalizowane i nie wymagają fizycznych duplikatów.

Nowoczesne systemy informatyczne takie jak enova365 oraz Symfonia podążają za najnowszymi trendami i umożliwiają cyfrowe przechowywanie akt osobowych. Dzięki temu zrezygnować można ze zbędnego papieru. Takie rozwiązania pozwalają ograniczyć koszty oraz usprawnić komunikację w przedsiębiorstwie.

Wszelka dokumentacja pracownicza może być odpowiednio i szybko segregowana. To ułatwienie szczególnie dla działu kadrowego, pracującego z dużą ilością danych.

Elektroniczne teczki pracownicze umożliwiają przechowywanie podstawowych informacji, np.:

  • miejsce i data urodzenia
  • wykształcenie,
  • kwalifikacje zawodowe.

Mowa jednak również o tych bardziej zaawansowanych, dotyczących odbytych przez pracownika szkoleń oraz posiadanych certyfikatów, co może być szczególnie ważne np. w organizacjach z obszaru produkcji. Nowoczesne systemy informatyczne przypominają również o aktualności aktualnych badań zdrowotnych oraz dbają o wyposażenie zatrudnionego w sprzęt roboczy. Dział kadrowy jest więc odpowiednio wspierany, co sprawia, że minimalizuje się ryzyko popełnienia błędu. Szerzej o zintegrowanych rozwiązaniach komunikowaliśmy Państwu w poprzednich artykułach.

Proces przechowywania takich informacji objęty jest wieloma wymogami prawnymi, które należy spełnić. Elektroniczne teczki pracownicze zapewniają bezpieczeństwo danych, szczególnie tych dotyczących przepisów RODO. Znaczna przewaga elektronicznej formy nad papierową to przede wszystkim odporność na błędy ludzkie i uszkodzenie.

Więcej informacji dot. elektronicznych teczek pracowniczych i systemów kadrowo-płacowych zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

 

Team Wercom

listopad 2021

Leave a Reply

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link