Skip to main content
Blog

JPK_V7 – nowe struktury plików już wkrótce

JPK_V7 nowa struktura

Rok 2022 będzie okresem bardzo wielu zmian prawnych wprowadzanych przez ustawodawcę. Polski Ład wpłynie na funkcjonowanie działów księgowych wszystkich organizacji, niezależnie o jakiej branży mówimy. Warto przygotować się do takiej rewolucji z pomocą nowoczesnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem.

W tym wpisie skupimy się na nowościach w obszarze plików JPK_V7. Temat ten opisywaliśmy już wielokrotnie, ustawodawca jednak wprowadza w tym obszarze bardzo wiele zmian.

JPK_V7 to przede wszystkim nowa wersja struktury logicznej, która obowiązywać będzie od 1 stycznia 2022 roku. Mowa o JPK_V7M(2) i JPK_V7K(2). Skonstruowane one zostały na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług. Przewidziany został również okres przejściowy za okresy rozliczeniowe lipiec – grudzień. W tym czasie nadal obowiązywać będą struktury JPK_V7 w wersji 1, ale z kilkoma zmianami dot. oznaczania dokumentów.

Nowe struktury logiczne to między innymi nowe oznaczenia procedur (WSTO_EE oraz IED). Konieczne będzie również przekazywanie dodatkowych informacji o płatnościach, korektach i opłatach. Uwzględnią one implementację pakietu VAT e-commerce.

Zwrócić trzeba będzie więc uwagę czy dokumenty są w prawidłowy sposób rejestrowane i czy nasz system taką rejestrację umożliwia.

Wszelkich zmian związanych z Polskim Ładem jest oczywiście więcej, aby je wszystkie poznać zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Team Wercom

grudzień 2021

Leave a Reply

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link