Skip to main content

Krajowy System e-Faktur

Zapisz się na bezpłatną konsultacje

KSeF jest systemem teleinformatycznym, który pozwala m.in. na wystawianie, przechowywanie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Faktury ustrukturyzowane będą zapisane w formie pliku elektronicznego (xml). Podatnik wystawi e-fakturę dzięki indywidualnemu kontu w systemie KSeF lub za pośrednictwem systemu finansowo-księgowego zintegrowanego z KSeF. Takim systemem, w pełni dostosowanym do zmian w prawie, dysponują np. użytkownicy SaldeoSMART.

 

Zalety zarządzania KSeF przy pomocy SaldeoSMART
  • Proste i bezproblemowe korzystanie z KSeF – Integracja pomiędzy KSeF a SaldeoSMART odbywa się poprzez wygenerowanie tokenu KSeF. Wystarczy jednorazowo przejść proces autoryzacji. Wszystkie pozostałe procesy można wykonywać już z poziomu aplikacji.
  • Zgodność z przepisami – SaldeoSMART jako jeden z pierwszych na wyniku udostępniło integrację z KSeF. Eksperci cały czas czuwają, aby była ona zgodna z obecnymi przepisami.
  • Automatyzacja większości procesów – KSeF to nie tylko wystawianie faktur. Wprowadzenie KSeF wymaga przygotowania odpowiedniego przepływu e-faktur, co może okazać się czasochłonnym procesem. SaldeoSMART daje możliwość automatyzacji większości działań, dzięki czemu można oszczędzić czas.
Poznaj SaldeoSMART

Funkcje KSeF w SaldeoSMART

Zarządzanie uprawnieniami użytkowników do pobrania i wysyłania faktur związanych z KSeF

Sprawdzanie poprawności faktury przed wysyłką do KSeF

Wysyłka zbiorcza faktur

Sprawdzanie statusu wysyłki faktury z poziomu aplikacji

Automatyczne pobieranie faktur z KSeF

Powiadomienia dotyczące KSeF w aplikacji

Automatyczna wizualizacja faktur pobranych z KSeF

Automatyczna weryfikacja duplikatów

Możliwość stworzenia własnej ścieżki akceptacji faktur pobranych z KSeF

Zarządzanie KSeF w aplikacji SaldeoSMART

Uprawnienia

Poprzez SaldeoSMART bez problemu nadasz oraz zarządzisz uprawnieniami współpracowników. Aby nadać uprawnienia wystarczy jeden token KSeF dla Twojej firmy i dodanie go w SaldeoSMART. Dzięki integracji SaldeoSMART z platformą Ministerstwa Finansów unikniesz wielokrotnego logowania do systemu rządowego. Odpowiednie uprawnienia dla pracowników ustawisz już w SaldeoSMART. Wszystko to zrobisz z poziomu apliakacji!

Wystawianie faktur

Faktur wystawiane w SaldeoSMART są zgodne z wymogami Ministerstwa Finansów. System jest wyposażony w mechanizm, weryfikujący czy wystawiony jest zgodny ze wzorem udostępnionym przez MF, czy ma dokument ma odpowiednią strukturę logiczną. Dodatkowo aplikacja automatycznie sprawdza poprawności faktury przed jej wysyłką do KSeF.

Automatyzacja pracy

Często podatnicy obawiają się, że korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur sprawi że praca z dokumentami stanie się bardziej czasochłonna. SaldeoSMART pozwala na automatyzacje powtarzalnych czynności, a tym samym oszczędność czasu. W aplikacji istnieje możliwości automatyzacji, m.in.: zbiorczej wysyłki faktur do KSeF oraz automatycznego pobierania dokumentów z KSeF. Dzięki temu codzienna praca z dokumentami staje się prosta.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉