Skip to main content
ArtykułyWpisy

Obsługa delegacji pracowników

Współczesne możliwości transportowe, pozwalają na swobodne przemieszczanie się wewnątrz kraju jak i poza jego granicami. Stąd też, coraz większą popularnością wśród MŚP cieszą się delegacje pracownicze. Wysłanie pracownika na targi oddalone o 400 km czy spotkanie z kontrahentami we Wiedniu nie jest już niemożliwe. Z bolączkami delegacyjnymi mierzą się działy HR oraz kadr i płac, na których głowie jest rozliczanie wyjazdów służbowych pracowników. Czasy, kiedy to Excel był wiodącym narzędziem już się skończyły i coraz więcej przedsiębiorstw wybiera program do rozliczania i obsługi delegacji. Najczęściej w formie dodatku czy funkcjonalności do obecnego systemu kadrowo płacowego. Znamy także firmy, które ze względu na ograniczone możliwości swojego soft-u, wybrały nowocześniejsze rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwem.

Samo pojęcie delegacji pracownika oznacza podróż służbową, wykonywaną na polecenie pracodawcy poza miejscowością, w której znajduje się siedziba firmy. Niezależnie od przeznaczenia wyjazdu- krajowego czy zagranicznego, wyjazd wiąże się z pewnymi kosztami, które należy odpowiednio rozliczyć. Pracownikowi przysługuje zwrot poniesionych kosztów, m.in.: z tytułu dojazdu do miejsca delegacji, wyżywienia czy noclegu. Podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. oraz Kodeks pracy w art. 77, który mówi o tym, że żadna firma nie może stosować w ramach swoich regulaminów wewnętrznych, zasad dotyczących podróży służbowych, które byłyby dla pracownika mniej korzystne niż te, które wynikają z tego przepisu.

Jakie narzędzie wybrać do rozliczania delegacji pracowników?

Moduł enova365 Delegacje Służbowe  to program do rozliczania i obsługi delegacji. Umożliwia firmie ewidencję wyjazdów służbowych pracowników oraz związanych z nimi kosztów. Znacząco wpływa na usprawnienie procesu obiegu wniosków i rozliczeń delegacji oraz dostarcza księgowości informacji o wyjazdach służbowych pracowników.

Korzystając z modułu enova365 Delegacje Służbowe będziesz mógł:

  • Ewidencjonować polecenia wyjazdu służbowego wraz z wydrukiem.
  • Automatycznie wyliczać diety dla wyjazdów krajowych oraz zagranicznych.
  • Obliczać ryczałty za noclegi dojazdy.
  • Rejestrować rachunki krajowe i zagraniczne tj. samochód, noclegi, koszty przejazdów i inne, które są przeliczone na właściwą walutę według
  • Oznaczać pracowników, którzy już odbyli delegację.
  • Podejrzeć tabelę stawek diet oraz limitów za nocleg.
  • Skorzystać z tabeli stawek diet i ryczałtów krajowych i zagranicznych.
  • Automatycznie księgować rozliczenia kosztów delegacji służbowych (na licencjach księgowych).
  • Rozliczać delegacje z pobranymi zaliczkami pracownika na poczet delegacji służbowych.

Wybierz narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a zyskasz nowoczesne rozwiązanie i zoptymalizowane procesy kadrowe.

Jak wdrożyć program do rozliczania i obsługi delegacji pracowników?

Dzięki programowi do rozliczania oraz obsługi delegacji zmniejszysz pracochłonność obsługi delegacji krajowych i zagranicznych, zyskasz kontrolę kosztów wyjazdów służbowych oraz zdobędziesz pełną informację analityczną o wyjazdach pracowników na delegacje służbowe.

Skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych specjalistów, którzy z ogromnymi sukcesami od ponad 15 lat wdrażają rozwiązania informatyczne.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy więcej szczegółów. Zapraszamy do kontaktu. 

 

 

Team Wercom Sp. z o.o.

Poznań, 08.03.2021 r.

źródła

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link