Skip to main content
Blog

Obsługa elektronicznych wniosków urlopowych

Elektroniczne wnioski urlopowe

Rozwój technologii sprawił, że ogromna liczba dokumentów, które funkcjonowały w formie papierowej mają odzwierciedlenie w formie elektronicznej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić przestrzeń potrzebną na przechowywanie dokumentów papierowych, zmniejszyć koszty druku oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko. Dodatkowo jeżeli zajdzie taka potrzeba  elektroniczne wnioski urlopowe są znacznie łatwiejsze do odszukania.

Proces wystawienia elektronicznego wniosku urlopowego to minimum formalności. Aby złożyć wniosek wystarczy, że użytkownik zaloguje się do dedykowanego do tego portalu, wybierze datę urlopu, typ urlopu i doda ewentualny opis. Następnie klika „zapisz” i gotowe! Wniosek został złożony i od razu trafia do osoby delegowanej w celu zatwierdzenia.

Aby złożyć wniosek o urlop pracownik nie musi chodzić między działami, wszystko może zrobić z poziomu swojego komputera. Taka samoobsługa pracownicza pozwala zarówno na oszczędność czasu pracowników jak i działu kadr oraz kierownictwa.

Symfonia ERP e-Pracownik – obsługa elektronicznych wniosków urlopowych

Jednym z programów, który pozwala na obsługę elektronicznych wniosków urlopowych jest Symfonia e-Pracownik. To rozszerzenie Symfonii ERP Kadry i Płace, służące do samoobsługi pracowniczej. Jedną z głównych funkcjonalności programu jest elektroniczna obsługa wniosków urlopowych i innych nieobecności.

Więcej informacji o programie Symfonia ERP e-Pracownik znajdziesz TUTAJ.

Pracownik chcąc złożyć wniosek o urlop w kalendarzu wskazuje jego typ oraz datę, kiedy chciałby go wykorzystać. Następnie tak stworzony wniosek otrzymuje przełożony, który go akceptuje lub odrzuca, o czym pracownik zostaje natychmiast poinformowany. Ostateczna informacja o urlopie zostaje automatycznie zapisana w kalendarzu pracownika w systemie Symfonia ERP Kadry i Płace, gdzie dedykowana osoba dokonuje rozliczenia nieobecności. W programie Symfonia e-Pracownik oprócz urlopu wypoczynkowego, obsługiwane są także urlopy na żądanie, z powodu opieki nad dzieckiem do 14. roku życia (w godzinach i dniach), urlopy okolicznościowe oraz wnioski o pracę zdalną. Program pozwala także na konfigurację dowolnego typu nieobecności. Korzystanie z systemu pozwala w pełni zastąpić obieg dokumentów papierowych i jest wystarczające w przypadku kontroli dokumentacji.

mceclip5.png

enova365 Pulpit Pracowników – obsługa elektronicznych wniosków urlopowych

Kolejnym programem, który umożliwia obsługę elektronicznych wniosków urlopowych to enova365 oraz moduł Pulpit Pracownika. Pulpit Pracownika w enova365 pozwala na generowanie oraz zarządzanie wnioskami pracowniczymi, a także czasem pracy on-line z dowolnego miejsca o każdej porze, także z urządzeń mobilnych. Pracownik z poziomi aplikacji Pulpit Pracownika może sprawdzać swoje limity urlopowe oraz składać elektroniczne wnioski urlopowe, które przekazywane są w obiegu dokumentów do kierownika do akceptacji.

Więcej o Pulpicie Pracownika w enova365 przeczytasz TUTAJ.

Pracownik chcąc złożyć wniosek o urlop w Pulpicie Pracownika robi to będąc w „Panelu użytkownika” poprzez wciśnięcie przycisku „Dodaj wniosek o urlop”. Następnie w otworzonym formularzu wniosku urlopowego użytkownik wskazuje okres na jaki chce wziąć urlop, oraz zaznacza „do zatwierdzenia”. Tak zapisany wniosek o urlop trafia do przełożonego, który będzie mógł go zatwierdzić bądź odrzucić.

Szczegółowe informacje na temat obsługi elektronicznych wniosków urlopowych uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

grudzień 2022

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link