Skip to main content
Blog

Rozwiązania IT dla administracji publicznej

Wsparcie dla administracji publicznej 

Państwowe instytucje to wyjątkowe jednostki, szczególnie pod względem reagowanie na zmieniające się przepisy prawne. Jako organ publiczny w pierwszej kolejności powinny na nie odpowiadać i się do nich przystosowywać, co nie jest proste. Dodatkowo, nakładają się na to również procesy cyfryzacji, zachodzące w coraz szybszym tempie. Zwłaszcza, że obszar administracji publicznej musi spełniać wymagania np. przy digitalizacji dokumentów bądź  w przypadku pełnienia roli centrum usług wspólnych.

Najważniejsza jednak jest optymalizacja wszystkich procesów, aby skrócić konieczny czas obsługi interesantów oraz usprawnić wewnętrzną komunikację. Z naszego doświadczenia wynika, że państwowe instytucje bardzo często nie są wystarczająco wspierane w zakresie systemów informatycznych.

Rozwiązaniem, które zapewni pełen komfort pracy w urzędzie jest system enova365.

Gwarantuje on usprawnienia w komunikacji pomiędzy pracownikami, dzięki możliwości szybkiego raportowania i potwierdzania wykonania czynności. Wszystkie te funkcje dostępne są również w modelu pracy hybrydowej oraz zdalnej. W ostatnim czasie jest to niezwykle istotne. Dzięki rozwiązaniom informatycznym, dział kadrowo-płacowy otrzyma dostęp do informacji o czasie pracy zatrudnionych. Ewidencja odbywa się poprzez zintegrowanie posiadanych urządzeń z systemem ERP (np. poprzez karty RCP). Co więcej, posiadany asortyment biurowy jest jasno i klarownie ewidencjonowany np. telefony służbowe bądź materiały zaopatrzeniowe. Pracownicy urzędu mogą samodzielnie składać wnioski o urlop czy kreować zastępstwa. Dzięki Pulpitowi Kierownika zostanie ustalony harmonogram czasu pracy poszczególnych wydziałów czy pracowników.

Oczywiście, system enova365 wspiera administracją publiczną w najbardziej podstawowych obszarach tj. naliczenia płac. Umożliwia m.in. rozliczenia z radnymi oraz sołtysami, z uwzględnieniem niestandardowych składników wynagrodzeń np. nagrody i premie czy udział w projektach współfinansowanych z dotacji unijnych.

 

  

Team Wercom

październik 2021

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link