Skip to main content
Blog

Technologie chmurowe w zarządzaniu

Decyzja o wdrożeniu systemu do zarządzania (ERP) może być momentem przełomowym dla przedsiębiorstwa. Stwarza on ogromne możliwości, między innymi zwiększając efektywność pracy, usprawniając komunikację oraz automatyzując czasochłonne procesy. Więcej o zaletach zintegrowanego systemu ERP mogą państwo przeczytać w naszym artykule.

Podejmując decyzję o wdrożeniu systemu ERP pojawia się podstawowe pytanie dot. technicznej kwestii jaką jest instalacja. Mianowicie, współczesne technologie pozwalają na przechowywanie danych w formie:

  • chmurowej,
  • stacjonarnej
  • hybrydowej

Przez wiele lat firmy podchodziły z dystansem do wykorzystania chmury w biznesie ze względu na bezpieczeństwo. Standardy rozwiązań jednak niewątpliwe wzrosły, a w ciągu ostatniego roku zaobserwować można wysoki wzrost zainteresowania, w dużej mierze spowodowany pandemią.

Nasi klienci jako główne korzyści wdrożenia systemu ERP w chmurze, wymieniają niskie koszty instalacji, brak konieczności utrzymania infrastruktury IT czy łatwy dostęp do danych. Nowoczesne oprogramowania zapewniają ciągłość wsparcia i bezpieczeństwo przechowywania danych. Za te atrybuty bierze odpowiedzialność usługodawca.

Takie rozwiązania informatyczne zalecane są szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą decydować się na duże wydatki bądź nie dysponują wewnętrznym działem informatycznym. Bardzo istotną zaletą jest skalowalność. Oznacza to, że z zasobów serwera możemy korzystać w dowolny sposób, np. przeznaczając je do najbardziej istotnych obszarów. Baza jest również dostępna dla mobilnych pracowników w każdym miejscu na świecie.

Z naszego doświadczenia wynika, że duże firmy wybierają najczęściej model hybrydowy- część procesów realizowana jest w chmurze, a część na własnej infrastrukturze. Łączy więc zalety środowiska wirtualnego wraz z rozwiązaniami stacjonarnymi, które ograniczają koszty związane z usługodawcami i pozwalają na większą kontrolę nad bazą.

Wszelkie planowane inwestycje najlepiej konsultować z profesjonalnym doradcą, który odpowiednio zbada potrzeby i zaproponuje najwłaściwsze rozwiązanie.

 

Więcej informacji dot. wdrożenia systemu ERP zasięgną Państwo u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu.

  

Team Wercom

lipiec 2021

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link