Skip to main content
Blog

Bądź gotowy na KSeF z programem Symfonia!

Krajowy System e-Faktur 

KSeF (Krajowy System e-Faktur) to powszechnie dostępna platforma służąca do wymiany faktur VAT w obrocie gospodarczym. Na tej platformie użytkownik może wystawiać, przesyłać, odbierać, a także przechowywać dokumenty elektroniczne (e-faktury) w ustrukturyzowanej formie.

Przedsiębiorcy, którzy na co dzień korzystają z oprogramowania finansowo-księgowego lub handlowego mają możliwość zintegrowania swojego systemu z Symfonia KSeF.

Oprogramowanie Symfonia KSeF to uniwersalne rozwiązanie, z którego mogą korzystać zarówno użytkownicy programów Symfonia, jak i użytkownicy systemów innych producentów.

O wprowadzeniu obowiązku KSeF pisaliśmy już TUTAJ oraz TUTAJ.

Korzystanie z KSeF z oprogramowaniem Symfonii

Symfonia KSeF to nie tylko system do wymiany faktur ustrukturyzowanych. W programie użytkownik ma także możliwość zarządzania dokumentami elektronicznymi

Co daje korzystanie z Symfonia KSeF?

  • Uwietrzylnione logowanie do systemu KSeF – w systemie KSeF każdy podatnik posiada indywidualne konto. W Symfonia jest możliwa autoryzacja użytkowników.
  • Bezpieczne archiwum – e-faktura zostaje zapisana w bazie Ministerstwa Finansów, nie ma więc konieczności wydawania duplikatów. Program Symfonia pozwala także na przechowywanie informacji przekazywanych do KSeF
  • Mniej obowiązków – dokumenty w KSeF są przechowywane przez administrację przez 10lat, podatnik nie ma potrzeby więc archaizacji faktur. Za pomocą Symfonii KSeF użytkownik może pobierać faktury ustrukturyzowane z KSeF (status, numer identyfikacyjny, UPO)
  • Pewność dostarczenia faktury – proces przesyłania faktury odbywa się za pośrednictwem bazy Ministerstwa, dzięki temu podatnik ma pewność, że faktura trafiła do kontrahenta. Program umożliwia przekazywanie faktury ustrukturyzowanej do KSeF.
  • Mniej danych do przesyłania – podatnik wystawiając fakturę ustrukturyzowaną nie ma obowiązku przesyłać na żądanie organów podatkowych JPK_FA (Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Faktur). Z systemów Symfonii użytkownik ma możliwość szybkiego przekazywania faktury ustrukturyzowanej.
  • Wygoda użycia – dzięki KSeF uproszczona została wymiana dokumentów między podatnikami oraz administracją. Proces ten jest znacznie łatwiejszy dzięki temu, że e-Faktury wystawiane są według jednego wzorca. Symfonia zapewnia konwersję faktury wystawionej w programie na fakturę ustrukturyzowaną (XML).
  • Szybki zwrot VAT – o 20 dni szybciej zwrot VAT otrzymają podatnicy wystawiający 100% faktury ustrukturyzowane (w ciągu 40 dni a nie 60 dni). Aby ułatwić firmom przejście na e-fakturowanie, w programie Symfonia możliwe jest zarządzanie całym procesem obiegu faktur w przedsiębiorstwie.
Podsumowując Symfonia KSeF została stworzona, aby ułatwić przedsiębiorcom wykonywanie obowiązków wynikających z upowszechnienia w Polsce nowego ustrukturyzowanego standardu e-faktury. Program to wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników w obsłudze faktur ustrukturyzowanych, a także w komunikacji z KSeF. W Polsce od 2024 r. format faktury ustrukturyzowanej będzie obowiązkowy, zastąpi on wszystkie stosowane dotychczas formy faktur (w tym faktury papierowe oraz PDF-y).

Szczegółowe informacje na temat Symfonia KSeF uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

grudzień 2022

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link