Współcześnie, prawie niemożliwe wydaje się funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez jakiegokolwiek systemu wspomagającego zarządzanie. Firmy korzystają z elektronicznych maszyn cyfrowych, chcąc zautomatyzować procesy, zmniejszyć biurokracje, zredukować ponoszone koszty itp. Każdy z powyższych czynników pośrednio determinowany jest chęcią wzrostu konkurencyjności i atrakcyjności na rynku. Wraz z upływem czasu, powstało i powstaje coraz więcej możliwości technologicznych, jednym z nich jest zintegrowany system informatyczny.
Trochę historii:
- Swój początek zintegrowane systemy informatyczne miały miejsce w latach 50-tych XX wieku. Opierały się wówczas na statystycznych rozwiązaniach zarządzania zapasami, a dokładnie kontroli zapasów IC- ‘’Inventory Control’’. Ich zastosowanie ograniczało się jednak wyłącznie do gospodarki magazynowej firmy. Współcześnie systemy ERP II są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Ich głównym zadaniem jest szerokorozumiana pomoc w administracji przedsiębiorstwem.
- Systemy klasy ERP składają się ze zintegrowanych ze sobą modułów, które obsługują wszystkie obszary zarządzania w firmie tj.: marketing, planowanie, sprzedaż, dystrybucję, zaopatrzenie, finanse i księgowość, kadry i płace, magazyn itp.
- Skąd takie zapotrzebowanie wśród MŚP na tego rodzaju rozwiązania technologiczne? W celu gromadzenia, przetwarzania, przechowywania i udostępniania informacji, które docelowo wspomagają w podejmowaniu decyzji. ZSI wspiera procesy zachodzące w firmie, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii komunikacyjnych i informatycznych zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne.
System ERP w praktyce
Ciągły rozwój i chęci zmiany są wynikiem otwartości na otoczenie i jego rosnących wymagań względem sztucznej inteligencji. Zintegrowane systemy informatyczne odpowiadają obecnie na potrzeby dwóch rodzajów zarządzania- operacyjnego oraz strategicznego. Zebranie ich w jeden system, zwiększyło możliwości przedsiębiorstw. W praktyce, dział marketingu, który zajmuje się umocnieniem pozycji firmy na rynku, ekspansją, kreuje pozytywny wizerunek marki, a także wspiera obszar sprzedaży, ponieważ posiada kompletne i rzetelne dane dot. przedsiębiorstwa i dzięki temu, może ustalić strategię odpowiadającą obecnej sytuacji. Jest w stanie reagować na pewne sytuacje, być na bieżąco i czujnie obserwować, jak zachowuje się rynek. Wszystko dzięki, dostępowi do danych działu sprzedaży, zapasów, produkcji, zakupów i innych.
Oprogramowanie enova365 najnowszej generacji przeznaczone jest do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami. System powala automatyzować bieżące działania, a dodatkowo dostarcza zaawansowaną analitykę dzięki raportom i zestawieniom. Co najważniejsze, z enova365 można korzystać za pomocą smartphona, tabletu, bądź z komputera stacjonarnego. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, co dodatkowo wpływa na ergonomię pracy pracownika i jego efektywność. Oprogramowanie enova365 ma w swojej ofercie moduły m.in. księgowość, kadry i płace, business inteligenci, CRM, handel, workflow, pulpity, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Wszystkie te funkcje są na bieżąco udoskonalane i dostarczane użytkownikom bezpłatnie, w ramach pakietu aktualizacji.
Drogi Przedsiębiorco, zapoznaj się z możliwościami oprogramowania enova365 i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym przedsiębiorstwem.
Team Wercom
grudzień 2021