Skip to main content
Blog

Transakcje B2B nie muszą być czasochłonne

transakcje b2b

Transakcje B2B często kojarzą się z czasochłonnością, długim procesem decyzyjności oraz utrudnioną komunikacją. Na przykład, gdy chcemy złożyć zamówienie na akcesoria biurowe, jeszcze przed kontaktem z naszym dostawcą, należy zebrać informacje o potrzebach od współpracowników. Dopiero następnie możliwe jest rozpoczęcie rozmowy z kontrahentem.

Rozwiązaniem, które proces ten może uprościć jest pulpit kontrahenta enova365.

Pulpit kontrahenta to interaktywna platforma, która usprawnia proces transakcji B2B pomiędzy partnerami. Otrzymują oni dostęp do interfejsu, umożliwiającego ewidencję we wspólnych transakcji, faktur oraz przeszłych, teraźniejszych i przyszłych zamówień. Wgląd w dokumenty ograniczony jest oczywiście wyłącznie do tych, które dotyczą obu partnerów. Z drugiej strony dystrybutor udostępnia informacje o cennikach oraz stanach magazynowych. Umożliwia on również korespondencję w formie czatu.

enova365 pulpit kontrahenta

Dostawca otrzymujący informację od odbiorcy o jego zapotrzebowaniu, za pomocą odpowiedniego algorytmu, rozplanowuje ścieżkę rozwozu towarów, aby ten był jak najbardziej efektywny oraz oszczędny. Jest to funkcjonalność szczególnie przydatna, gdy asortyment musi zostać dostarczony do wielu lokalizacji.

Zapotrzebowanie może zgłaszać każdy pracownik, nawet na nowe produkty, które do tej pory nie były zamawiane. Informacje takie na początku trafiają do kierownika w firmie, który przekazuje zamówienie do partnera. Składać je można zarówno z urządzenia stacjonarnego jak i również poprzez mobilne aplikacje. System enova365 jest w stanie także prognozować przyszłe potrzeby. Dzięki temu dostawca może się odpowiednio do tego przygotować.

enova aplikacja mobilna, pulpit kontrahenta

Zamówienia nie muszą koniecznie dotyczyć fizycznego asortymentu. Obiektem planowanej transakcji mogą być zlecenia serwisowe lub szkolenia.

Pulpit kontrahenta skraca czas, niezbędny do obsługi zlecenia przy wykorzystaniu tych samych zasobów. W efekcie, znacząco zwiększa efektywność przedsiębiorstwa. Jednocześnie, rozwiązanie nie wymaga skomplikowanego wdrożenia i jest korzystne finansowo dla przedsiębiorstwa.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat możliwości pulpitu kontrahenta oraz systemu enova365, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

 

Team Wercom

listopad 2021

Leave a Reply

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link