Skip to main content

Krajowy System e-Faktur

Zapisz się na bezpłatną konsultacje

KSeF w enova365

System Krajowego Systemu e-Faktur skonstruowany jest na podobnej zasadzie jak elektroniczna wymiana danych czyli EDI, którą enova365 umożliwia od wielu lat.

enova365 jest przystosowana do obsługi faktur ustrukturyzowanych w formacie zaproponowanym przez Ministerstwo Finansów. W programie przy każdej fakturze znajduje się zakładka, która umożliwia wykonanie czynności służących do przesłania jej w trybie elektronicznego obiegu dokumentów.  enova365 umożliwia także odczytywać pliki XML.

Przy imporcie lub eksporcie faktur użytkownik ma możliwość przejrzeć ich strukturę i upewnić się, że dane w niej zawarte są prawidłowe.

Integracja KSeF jest darmowa dla klientów enova365.

Poznaj enova365

Jak wysłać fakturę do KSeF w enova365

1

Zaloguj się do systemu.

2

Wystaw dokument sprzedaży za towar lub usługę.

3

Zatwierdź fakturę.

4

Wyślij fakturę do KSeF. Możesz wykorzystać do tego wbudowaną funkcję znajdującą się w czynnościach, albo skorzystać z funkcji widocznej na zakładce na fakturze. System enova365 podpowie Ci domyślnie definicję komunikatu potrzebną do wysłania e-faktury Krajowy System e-Faktur. Kliknij „wyślij”.

5

Po krótkim czasie oczekiwania dokument jest wysłany, a ty otrzymujesz wewnętrzny numer KSeF, który jest unikalny dla dokumentu.

6

Przesłana elektroniczna faktura jest dostępna do odbioru u kontrahenta.

Jak wysłać fakturę do KSeF w enova365

1

Zaloguj się do systemu.

2

Z poziomu bazy danych przypisanej do danego NIP-u pobierz fakturę do ewidencji. Przesłana faktura jest fakturą zakupu. Możesz pobrać fakturę, wykorzystując wbudowaną funkcję. System podpowie Ci domyślnie definicję komunikatu potrzebną do zaimportowania faktur.

Wybierz przedział czasowy, za który chcesz pobrać faktury. System enova365 pozwala na pobieranie faktur KSeF z różnych przedziałów czasowych, w tym z całego miesiąca.

Możesz zaimportować jeden dokument, albo pobierać faktury grupowo.

5

Pobrane faktury zapisują się na dysku lokalnym we wskazanej lokalizacji i są gotowe do importu po stronie enova365.

6

Zaimportuj tak przygotowane pliki wykorzystując do tego czynność wbudowaną – czyli Krajowy System e-Faktur import.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉