Skip to main content
Blog

Wdrożenie e-urlopów

Wdrożenie e-urlopów- trend czy inwestycja?

W Polsce przepisy prawne nie regulują formy, w jakiej należy złożyć wniosek o urlop. Zgodnie z art. 163 Kodeksu pracy pracodawca powinien uwzględnić przy wnioskach urlopowych ustalony wcześniej plan urlopów, tak aby zapewnić normalny tok pracy. Dopuszczalne jest doprecyzowanie tej kwestii w wewnątrzzakładowych regulacjach i stosowane praktyki u danego pracodawcy. W przepisach nie ma konkretnego wzoru wniosku o urlop, zatem uznaje się, że zarówno wnioski urlopowe, jak i cały system zarządzania takimi wnioskami, może odbywać się elektronicznie. Przesłany wniosek w trybie natychmiastowym trafia do osoby odpowiedzialnej za zatwierdzenie, zgodnie ze strukturą organizacyjną funkcjonującą w konkretnej firmie. Umożliwia to na płynniejszą komunikację między pracownikiem, a pracodawcą.

e-Pracownik Sage Symfonia

Elektroniczne wnioski urlopowe są jedną z funkcjonalności rozszerzenia Sage Symfonia e-Pracownik. Umożliwia on samoobsługę pracowniczą wewnątrz organizacji. Rozszerzenie usprawnia obieg informacji w przedsiębiorstwie oraz dokumentów wewnątrz firmy. Pracownik samodzielnie może złożyć wniosek o urlop, delegację, zgłosić osobę do ubezpieczenia zdrowotnego, zmienić numer rachunku bankowego itp. Te i wiele innych czynności zostaną przetworzone szybciej niż odbywało się to w tradycyjnej, papierowej formie. Przedsiębiorstwo pozbywa się dodatkowych wydruków oraz dokumentów w formie papierowej. Urlop wypoczynkowy nie jest jedynym, który pracownik może złożyć. Rozszerzenie e-Pracownik obsługuje także urlopy na żądanie, z powodu opieki nad dzieckiem do 14. roku życia, okolicznościowe, a także wnioski o możliwość pracy zdalnej. Organizacja może także skonfigurować własne typy nieobecności, ze względu na specyfikę działalności.

E-Pracownik Sage Symfonia pozwala pracownikom, kierownikom oraz specjalistom ds. kadr i płac bezpośrednio zaoszczędzić czas. Dzięki elektronicznemu procesowi akceptacji, pracownik zaznacza typ oraz datę urlopu. Może również wskazać, osobę, która na czas jego nieobecności przejmie obowiązki i zadania. Zwierzchnictwo w zależności od decyzji, akceptuje bądź odrzuca wniosek. Informacja zwrotna do klienta przychodzi natychmiastowo, co znacząco skraca okres oczekiwania na odpowiedź. Oficjalna informacja o otrzymaniu urlopu, zostaje przesłana automatycznie do kalendarza pracownika. Harmonogram ten znajduje się w programie Sage Symfonia Kadry i Płace, w którym kadrowi dokonują rozliczeń nieobecności. Każdy pracownik może w dogodnym dla siebie momencie, zweryfikować posiadane przez siebie saldo urlopowe oraz aktywne, przeszłe elektroniczne wnioski urlopowe.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy więcej szczegółów. Zapraszamy do kontaktu. 

 

Team Wercom
kwiecień 2021 r.

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link