Skip to main content
Blog

Zarządzanie czasem pracy w firmie – jak wybrać oprogramowanie?

Na rynku istnieje wiele skutecznych programów ułatwiających zarządzanie czasem pracy w firmie – jak wybrać to najlepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? Odpowiednio dobrane oprogramowanie pozwala na poprawę organizacji pracy oraz na wzrost produktywności i wydajności.

Program do zarządzanie czasem pracy w firmie – czy warto?

Efektywne zarzadzanie czasem pracy to podstawa, jeżeli zależy nam na rozwoju firmy oraz utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Zarządzanie czasem pracy w firmie znacząco ułatwiają organizacje w przedsiębiorstwie. Są to praktyczne rozwiązania szczególnie w przypadku małych firm, również tych jednoosobowych. Skuteczny system to szybsza i efektywniejsza realizacja zadań, więcej zrealizowanych projektów oraz zwiększony rozwój działalności. Dobra organizacja pracy w firmie umożliwi poprawę wydajności oraz produktywności przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Korzyści automatyzacji procesów w oparciu o rozwiązania chmurowe

Zarządzanie czasem pracy w firmie – na co warto zwrócić uwagę w programie?

W trakcie wybierania systemu do zarządzania czasem pracy, konieczne zwróć uwagę na kilka kluczowych funkcji jakie skuteczny system powinien posiadać. Oprócz kontrolowania godzin pracy pracowników, wiele programów pozwala na tworzenie harmonogramów pracy. Przydatną funkcje w oprogramowaniu do zarządzania firmą stanowi opcja automatyzacji przyjmowania wniosków urlopowych oraz samego układania urlopów zatrudnionych osób. Dodatkowo niektóre z programów pomagają w monitorowaniu oraz ewidencji spóźnień, przerw oraz pracy w godzinach nadliczbowych. Warto wybrać program, który posiada rozwiązanie do tworzenia lisy zadań z podziałem na bloki pracy i udostępnianie ich pracownikom. Dodatkową korzyścią jest jak program może zintegrować się z kalendarzem lub jakimś innym narzędziem do organizacji pracy – pozwala to kontrować zbliżające się ustalone terminy. Praktyczna funkcja w takim programie to także śledzie czasu poświęconego na realizacje zadania. W większych firmach przydatną opcją jest także możliwość kontrolowania postępów pracy zespołu. Oprogramowania, które posiadają powyższe możliwości pozwolą zachować równowagę pomiędzy zarządzaniem firmą a czasem wolnym.

Zobacz także: Zmiany w świadectwie pracy w 2023 r. – nowy wzór

Odpowiednie oprogramowanie = większa efektywność

Wdrożenie w firmie oprogramowania którego celem jest ułatwienie kontrolowania godzin pracy czy czasu spędzonego na wykonywaniu zadań, będzie miało duży wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Skuteczne zarządzanie czasem pracy – swoim jak i pracowników – pozwoli na szybszy rozwój oraz zwiększenie zysków. Jeżeli wydajna praca zespołu oraz owocne efekty są jednym z czynników które chciałbyś/abyś uzyskać w swojej firmie skorzystaj z któregoś z systemów do zarządzania czasem pracy!

Więcej informacji na temat programów do zarządzania czasem pracy uzyskasz u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Team Wercom

październik 2023

Nowa deklaracja JPK_V7 (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Aby otrzymać newsletter, podaj swój e-mail
ZAPISZ SIĘ
close-link
Newsletter ✉

Pracownicze Plany Kapitałowe Sage Symfonia (Webinarium) 

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Niech faktury księgują się same- SaldeoSMART (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

e-Pracownik Sage Symfonia (Webinarium)

Aby otrzymać nagranie, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link

Eksport faktur do programu Symfonia Finanse i Księgowość

Aby zobaczyć tutorial, podaj swój e-mail
Poproszę o link
close-link